Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky
Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky
Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky

Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky
Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky
Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky

Viski maailma vanimast talirukkist. Dare to reach.

Von Berg hakkas idanema soovist teha midagi, mida varem pole tehtud. Püüelda suunas, kuhu keegi varem pole söandanud kiigatagi. Meie sihiks on panna Eesti viskitööstus maailmakaardile ja luua viski, mis on viskisõbrale alati kättesaadav.

Von Berg ei küsi, kas naudid seda puhtalt või oma lemmikkokteilis. Me ei sea reegleid, kuid austame meisterlikkust. Sa võid olla sigariga hedonist, hobikokteilimeister või lihtsalt elunautleja, kes hindab sõpradega ühiselt jagatud maitseelamusi. Me ei tee järeleandmisi ei viski valmistamisel ega tooraine kvaliteedis, mistõttu kasutamegi esimesena Eesti tammest tehtud vaate ja maailma vanimat registreeritud kultuurrukkisorti – „Sangaste“ talirukist.

Rukkidestillaat (white dog)

Paljud rukkiviskid on tehtud mitme teravilja segust, sest 100% rukki destilleerimine on tüütu ja aeganõudev protsess. Seetõttu paljud viskitootjad seda ainsa teraviljana kasutada ei söanda. Meie Von Bergis usume, et „Sangaste” talirukis on ainuõige Eesti teravili, millest saab ka maitserikka destillaadi. Kõik eeldused on täidetud, et sellest küpseks üks väga väärt viski.

Maitse
Maitse on white dog’ile omaselt jõuline. Peale alkoholi vürtsi taandumist avaneb mõnus tera- ja puuviljasus – delikaatne vihje luuviljadele, pirnile ja küpsetele aprikoosidele. Järelmaitses tuleb esile mõnus rukkile omane vürtsikus, mis hoiab maitsemeeled ärksana pikalt.
Aroom
Aroomid on intensiivsed, õrnalt magusad ja õlised, mida täiendab alkoholi soojendav vürtsikus. Esile kerkivad kodused, leivased ja haputaignased noodid, mida täiendab kerge ürdisus ning õrn puuviljasus.

„Sangaste“  talirukis

„Sangaste’’ talirukis on spetsiaalselt Lõuna-Eesti põldude jaoks aretatud teravili, mis on nii pika kõrrega, et paneb pea ringi käima. Talirukis ei anna Eesti kargetele talvedele alla ja lõikab nendest hoopis kasu. Just külmakraadid tapavad kahjurid, mis võimaldab talirukist kasvatada pestitsiidivabalt.

Ta on tihedapealine ja raskete teradega, hea talve- ja seisukindlusega ning annab rikkalikult saaki. Von Bergi aretatud „Sangaste’’ talirukis on maailma vanim registreeritud kultuurrukki sort aastast 1875. 

Omadused

Saagikus
Rikkalik
Kasvuperiood
Sügis – Sügis
Pikkus
Mehest pikem

Esimene Eesti tammest vaat

Oleme esimesed Eestis, kes panid viski küpsema just Eesti tammest tehtud vaati. Eesti tamm on tiheda struktuuriga ning oma olemuselt tugev. Von Bergil on pika kogemusega vaadimeister, kellega koos võtsime ette midagi, mida Eestis varem tehtud ei ole. Koostööst sündis ainulaadne Von Bergi vaat, mille puhul töötasime välja nii idee kui ka disaini. Von Bergi viskivaadi standardiks sai 192,5 L.

Tammevaat on ideaalne keskkond viski küpsetamiseks. See annab viskile omase kuldse naturaalse värvi, kompleksse maitseprofiili, lisab puidu ja puuviljanoote ning seob kokku erinevad maitsenüansid. Vaadis küpsetamine tõstab viski kvaliteeti, eemaldades destillaadilt teravuse ja muutes selle meeldivaks, nauditavaks viskiks. Vaatide põletatud pind aitab kaasa ebameeldivate maitsete eemaldamisele.

Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky 2023

Limiteeritud kogus - 500 pudelit

77 
0,5 L

171 laos

Von Bergi viskide teekond sai alguse 2023. aasta lõpus, mil täitsime meie „Sangaste” talirukki destillaadiga esimesed 12 Von Bergi vaati. Oleme otsustanud sellest kogusest müüki panna vaid ühe vaaditäie viskit, kokku 500 pudelit. Ülejäänud 2023. aasta viski jääb küpsema veel mitmeteks aastateks.

Millist viskit on sul oodata? Seniste hinnangute põhjal on meie ootused kõrged – nii vaati pandud viskidestillaat kui ka Eesti tammest vaadid on mõlemad suurepärase kvaliteediga. Hoiame kogu küpsemisperioodi vältel maitseprofiilil silma peal ja vormime sellest ühe suurepärase joogi.

Haara võimalusest soetada endale ainulaadne ja unikaalne Eesti viski, mille sarnast varem Eestis ei ole toodetud. Von Berg Winter Rye Single Malt Whisky valmib 2027. aasta alguses pärast 3-aastast küpsemist.

Palun täida tellimust tehes ka korrektselt oma elukoha andmed, et saaksime sulle viski omamise sertifikaadi saata.

Vähem nagu uudiskiri.
Rohkem nagu aga palun.

Saa esimesena teada eelmüükidest, uutest toodetest ja kuulu kogukonda, kes naudib väärt tooteid. See ei ole järjekordne meililist, see on viis kuidas elada.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun